Ilustracja przedstawia dom z panelami słonecznymi na dachu oraz systemem geotermalnym ogrzewania. W tle widoczne są inne budynki na wzgórzach. Na dole znajduje się napis "Program Czyste Powietrze" oraz logo programu.Obowiązkowy audyt energetyczny przy pompie ciepła, pompy ciepła z certyfikatami na liście ZUM tylko do 31 grudnia 2024 r. – to dwie zapowiadane zmiany w „Czystym Powietrzu”, które uwzględniono już w najnowszej dokumentacji programowej.

Już dziś zachęcamy do zapoznania się z aktualizacją programu „Czyste Powietrze”, który dostosowano do dwóch kolejnych, nowych rozwiązań w zakresie pomp ciepła. Chodzi o obowiązkowy audyt w przypadku wyboru pomp ciepła i dodatkową, czasową (nie dłużej niż do 31 grudnia 2024 r.) możliwość wpisania na listę ZUM pomp ciepła, które posiadają europejskie znaki jakości: EHPA Q, HP KEYMARK lub EUROVENT.

Planujemy, że nowe zasady dot. pomp ciepła, będą obowiązywały od 14 czerwca 2024 r.

Więcej na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/wazne-komunikaty/zmiany-w-programie-czyste-powietrze-dotyczace-pomp-ciepla?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0pUdTtjkjQsQkPNmC7h6sUrN935gZXqri3GGo_99VJz2s9WG2NAN26DC8_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw

Informacje Ogólne: Grafika przedstawia plakat informacyjny w języku polskim. Plakat zwraca uwagę na konieczność dokładnego przeglądania ofert i niepodpisywania umów od razu. Podkreśla znaczenie zrozumienia warunków przed zgodą na usługi związane z systemami grzewczymi. Jest to istotne dla świadomości i ochrony konsumentów.  Szczegóły Wizualne: Plakat zawiera tekst i elementy graficzne. Kolorystyka plakatu jest stonowana, z dominującymi odcieniami niebieskiego i białego. Tekst na plakacie jest czytelny i wyraźny.

Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”!

Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje Tobie, a nie wykonawcy. Instalowanie nowego urządzenia grzewczego jest skuteczne tylko w ocieplonym domu.