Webinarium "Dotacje dla innowacyjnych firm– wsparcie z Funduszy Europejskich na rozwój i innowacje"
- mlenart
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Krośnie zaprasza na bezpłatne webinarium Dotacje dla innowacyjnych firm– wsparcie z Funduszy Europejskich na rozwój i innowacje.
Webinarium odbędzie się 12 marca 2025 r. (środa), od godziny 11:00 do 12:15 za pośrednictwem platformy ClickMeeting.
Rejestracja na webinarium odbywa się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku nie otrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 798 771 192, 798 771 620.
W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach min. 3 dni przed spotkaniem. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy, oraz sprawną obsługę webinarium.
Webinarium skierowane jest do mikro, małych i średnich firm, które potrzebują wsparcia doradczego w realizacji innowacyjnych pomysłów, a także w poszukiwaniu ścieżek rozwoju oraz wynalazców i innowatorów, którzy chcą przekształcić swoje pomysły w dochodowe przedsięwzięcie.
Program webinarium:
- Powitanie uczestników i rozpoczęcie spotkania.
- Przedstawienie zakresu usług sieci PIFE.
- Usługa Innovation Coach.
- Przedstawienie projektu EDIH-SILESIA.
- Przedstawienie projektu Ścieżka SMART.
- Przedstawienie projektu Automatyzacja i robotyzacja.
Konsultacje i zakończenie spotkania.
W webinarium wezmą udział przedstawiciele:
- organizatora instrumentu Innovation Coach,
- podmiotu realizującego projekt EDIH-SILESIA
Organizator webinarium:
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Krośnie
ul. Staszica 20, 38-400 Krosno
tel.: 798 771 620, 798 771 192
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Urbana z Lutczy "Pamiętnik. Mój ród, moja rodzina i moje przy niej losy"
- mlenart
Istnieje możliwość nabycia książki – pamiętnika Andrzeja Urbana z Lutczy, pt. Pamiętnik. Mój ród, moja rodzina i moje przy niej losy, w opracowaniu dr Antoniego Chuchli i prof. Kazimierza Ożoga.
Pamiętnik, jest książką, zawierającą stosunek autora, a przez niego całej warstwy chłopskiej i mieszkańców Lutczy do ważnych wydarzeń, mających miejsce w latach 1900-1935, takich jak I wojna światowa, odzyskanie niepodległości, wojna polsko-bolszewicka 1920 r. Jest to także książka o miłości: synowskiej, matczynej, rodzicielskiej, miłości do ojczyzny oraz miłości mężczyzny do kobiety.
Książkę – cenie 20 zł. – nabyć można w sekretariacie Urzędu Gminy w Niebylcu.
Ostrzeżenie WCZK w Rzeszowie od godz. 1:00 dnia 18.02.2023 do godz. 13:00 dnia 18.02.2023
- mlenart
Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/1
Obszar: Dotyczy powiatów: wszystkie powiaty
Ważność: od godz. 1:00 dnia 18.02.2023 do godz. 13:00 dnia 18.02.2023
Prawdopodobieństwo: 70 %
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h,w porywach okresami do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu
Uwagi:Brak.
Zjawisko/Stopień zagrożenia Roztopy/2
Obszar powiaty: bieszczadzki, jasielski, krośnieński, leski, sanocki
Ważność od godz. 12:00 dnia 17.02.2023 do godz. 18:00 dnia 18.02.2023
Prawdopodobieństwo 85%
Przebieg Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna od 1 °C do 3°C. Temperatura maksymalna od 3 °C do 6°C. Suma
opadów deszczu od 10 mm do 15 mm. Wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
Uwagi Brak.
Vadamecum IMGW. Burza - jak się zachować
- mlenart
Burza jest zjawiskiem bardzo niebezpiecznym i często gwałtownym. Zawsze niesie zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Co więc robić, gdy burza zaskoczy nas poza domem? Na co zwrócić uwagę będąc w pomieszczeniu? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy przygotował kilka wskazówek, jak powinniśmy się wówczas zachować.
Zachęcamy do pobrania i zapoznania się z poradnikiem:
Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z zagrożeniem silnym wiatrem
- mlenart
Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z zagrożeniem silnym wiatrem
Szanowni Państwo,
Gwałtowne zmiany warunków atmosferycznych mają niszczący wpływ na obiekty budowlane. Ich występowanie powoduje, że ryzyko uszkodzenia zabudowań również niespodziewanie rośnie.
Zgodnie z prognozami zagrożeń Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przez najbliższe doby cała Polska znajdzie się pod wpływem bardzo silnego wiatru, a miejscami nawet huraganu.
Tym gwałtownym zjawiskom meteorologicznym mogą towarzyszyć równie gwałtowne opady śniegu i deszczu.
Synoptycy ostrzegają również, że tak niebezpieczne porywy wiatru mogą powodować uszkodzenia budynków i zrywanie dachów.
W tej sytuacji bardzo proszę, abyście wszyscy Państwo zachowali czujność i gotowość do ewentualnej współpracy na swoich terenach.
Przypominam, że szczególnie w takim czasie, właściciele i zarządcy obiektów budowlanych, mają obowiązek, zgodnie z przepisami art. 61 pkt 2 Prawa budowlanego, zapewnić, dochowując należytej staranności, bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych odziaływujących na obiekt, związanych z działaniem człowieka lub sił natury, takich jak m.in.: wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, zjawiska lodowe na rzekach i morzu oraz jeziorach i zbiornikach wodnych, pożary lub powodzie, w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.
Aby uniknąć potencjalnych zagrożeń, zwracam się do wszystkich zobowiązanych o bezzwłoczne spełnianie obowiązków wynikających z trudnej sytuacji i przepisów prawa.
Dorota Cabańska
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego
Warszawa, 17 lutego 2023 r.
Strona 1 z 177